Sigortalı Taşınma Avantajları Nelerdir?

İyi ki evden eve nakliyat firmaları kuruldu. Yoksa özellikle iş ya da eğitim nedeniyle sık sık kent değiştiren benim gibi insanlar için, eşyaların paketlenmesinden taşınmasına dek taşınma işlemleri bir işkence halini alıyordu. Geleneksel taşınma yöntemlerinin hepsinden birçok zayiatla çıkmış biri olarak, hele ki evden eve nakliyat işlemlerinizi profesyonel bazda yürüten nakliye firmalarının sayısının günden güne yükseldiği bir dönemde, eşyalarınızı geleneksel taşıma yöntemlerine emanet etmek hiç de akıllıca bir iş değil.

Eşyalarımı neden profesyonel evden eve nakliye firmaları ile taşımalıyım, diye sorarsanız; bu sorunun yanıtı öncelikle profesyonel nakliye firmaları eşyalarınızı zamanına uygun biçimde ve planlıprogramlı olarak taşır. Bunun yanında eşyalarınız nakil firmaları kanalıyla, son teknolojik ürünlerden faydalanılarak özenle paketlenir. Paketleme işleminin ürüne göre malzeme seçimiyle ve özenle yapılması, eşyalarınıza gelecek zayiatı en aza indirger.

Bunun yanında profesyonel bazda nakil hizmeti veren evden eve nakil firmaları ile iş yaparsanız, eşyalarınız zayiat almaz. Zaten ciddi zayiatlara karşı nakil sigortanız hazırdır. Peki nakliyat sigortası nedir?

Nakliyat sigortası nedir sorusunun en kestirme yanıtı; malın herhangi bir yerden başka bir yerleşim yeri ya da meskene nakli sırasında gelebilecek hasarlara karşı, malınızın sigortalanmasıdır. Evden eve nakliyat firmaları, çoğunluklu malınızı ‘tam ziya’dır. Bunu biraz açarsak, eşyalarınıza gelecek basit hasarlara karşı sigortalanmazsınız ki bu sigorta poliçesi ile uğraşmayı ve dolayısıyla da yüksek masrafları gerektirdiğinden gereksizdir de.

Nakliyat sigortası ile taşıma şirketi yangın ya da kaza gibi beklenmedik hallere karşı malınızı  ve hem de kendi firmasını sigortalamaktadır. nakliyat sigortası, malınızın beklenmedik ve bütüncül hasarlara karşı sigortalanmasını sağlar. Bu durum, nakliye şirketinin yararına olduğu gibi malınızı güvenceye almış olduğunuz için taşınma işlemlerinin üzerinizdeki stresini de hafifletecektir.

Dolayısıyla evden eve nakliyat sigortası, malınız için bir güvence yaratacak, taşınma işlemlerinizi kolaylaştırır. Ayrıca taşınma sırasında gelecek tam ziyaya karşı da koruma sağlar. Geleneksel nakliye işlemlerinde olası kazalara karşı güvencesiz bir şekilde malınızı amatör firmalara emanet etmeyin!  Sigortalı taşınma avantajlarından faydalanın.