Taşınırken ev nasıl toplanır?

Taşınırken ev nasıl toplanır

araratevdenevenakliyat.com

↘Detaylı bilgi için ulaşabilir siniz:↙

0534 847 05 77 0530 345 66 04

Taşınma işlerinde daha önce bir kez dahi olsa nakliyat firmasından hizmet aldıysanız az çok bir şeyleri görmüş ve gözlemlemiş olabilirsiniz. Ancak bugüne kadar bu tarz bir hizmeti almadıysanız işiniz zordur! Taşınırken ev nasıl toplanır ? sorusu bizlere bir çok kez sorulmuştur ve o nedenle sizlere hem pratik hemde düzenli bir ev taşıması nasıl yapabilirsiniz bu konudaki düşüncelerimizi ve önerilerimizi aktaracağız.

Taşımada Kolileme

Taşımada Kolileme

Ev Toplamaya Nereden Başlanır?

Bunun için herkese aynı cevap yeterli olmayacaktır. Kimi yakın tarihte bir taşınma planlamakta ve evinin nakliyesine belki bir kaç hafta vardır kiminin ise bir iki gün içerisinde evinden çıkması gerekmektedir. Burda sıralama bu detaya göre değişmektedir. Biz yinede yanıtımızı yakın tarihli bir taşınma yaptığınızı düşünerek veriyoruz.

  • Mutfakta bulunan ufak ve parça eşyaların toplanması ile başlangıç yapabilirsiniz. Oldukça fazla vaktinizi alacak mutfak bölümü bittiğinde geriye daha hacimli ve az işiniz kalacaktır.
  • Buzdolabınızın içindeki tüm gıdaları tüketip boşaltmalısınız. Hatta içindeki raf sistemleri ve bölmeleri de çıkarmalısınız
  • Ev Toplamaya ikinci olarak odalarda bulunan ufak eşyalarınızın kolilenmesi ile devam edebilirsiniz. Bunlara perdeler ve banyo malzemeleride dahildir.
  • Halılarınızın yatak odanızda bir yere koli bandı ile sararak taşınmaya hazır bir gale getirebilirsiniz.
  • Mobilyalarınızın demonte özelliği bulunuyorda ekipman yardımı (tornavida-şarjlı aletler) ile taşınmaya uygun hale getirebilirsiniz.
  • En son kısımda ise taşınmadan bir kaç saat önce tüm beyaz eşyalarınızın fişini çekip dinlendirebilirsiniz.

Mutfağın Toplanma Hazırlığı

Taşınırken ev nasıl toplanır?
Taşınırken ev nasıl toplanır ? sorusu bizlere bir çok kez sorulmuştur ve o nedenle sizlere hem pratik hemde düzenli bir ev taşıması nasıl yapabilirsiniz

Mutfak taşıma

↘Detaylı bilgi için ulaşabilir siniz:↙

0534 847 05 77 0530 345 66 04

Mutfaklar yularıda da bahsettiğimiz en çok vaktimizi alacak bölümdür ve buradan taşınma hazırlığına başlanmalıdır. Bunun içinde bizlere bu bölümde en çok yardımcı olacak şeyde kolilerdir. Koliler bizlere ev eşyalarının toplanmasında oldukça fazla fayda sağlamaktadır. Çok fazla ürünü düzgün bir şekilde kolilere koyduğumuz bizlere hem güvenli bir taşıma sunarken hemde alan kazandırılar. Mutfağımızdaki porselen takımlarınız, tabaklarınız, bardakların ve diğer cam eşyalarınızın kırılma olasılığı yüksektir. Bu nedenle bunları kolilerde taşıyacaksınız ancak buda yerli değildir. Kırılmayı önlemek için kesinlikle her tabağı veya cam ürününü tek tek gazete kağıdına veya ambalaj kağıdına sarmalısınız. Yine tabaklar koli içine dizilirken dik konumda konulmalı bardaklar içinde içine kağıt doldurmaktan ziyade dış kısımları diğer cam eşyalarla temas etmeyecek derece sarılmalıdır.

Buzdolabınızdaki Gıdaları Taşınma Öncesi Tüketiniz

Taşınırken ev toplanmasında günler öncesinde yaptığımız planların içerisine buzdolabınıda katmalısınız. Şayet taşına sırasında dolap içinde gıda bırakmanız önerilmemektedir. Derin dondurucuda da bazen ev sahipleri ürün bırakmakta veya unutmaktadır. Dolabın fişinin taşınmadan bir kaç saat önce çekilmesi gerekmekte ve yeni adresinize taşındığınızda yine en az 1-2 saat fişinin takımadan dinlendirilmesi gerektiği için dolap içindeki gıdalarının bozulma olasılığı yüksektir. Hem taşınmanın daha sağlıklı yapılması hemde sağlığınız için bu planınızıda yapınız.

Perdeler, Örtüler ve Giysiler

Taşınırken ev nasıl toplanır? sorunuza yanıt vermeye devam ediyoruz. Mutfak ve Dolap bölümü bittiğinde Perdelerinizi, ömrü ve giysilerinizi de kolileme veya poşetleme işlemi yapabilirsiniz. Bizim size verdiğimiz taşınma sıralamasındaki amaç önceden de belirtiğimiz gibi öncelikle ufak eşya grupları yada parça eşyaların toplanmasıdır. Perde, örtü ve giysilerde evimizde çok fazla yer teşkil eden parça ürünlerdir. O nedenle en sona kaba eşyaları bırakacağımızdan belirli bir sıralamada bunlarada yer açabilirsiniz.

Banyonun Taşınmaya hazırlanması

banyo taşıma

banyo taşıma

Banyolarda genelde çok fazla eşya bulunmaz ve Taşınırken toplamak için çok zamanımızı almazlar. Banyo içinde ayrı bir koli hazırlayıp içine sadece banyo ürünlerini koyabilirsiniz. Taşınma için tüm kolileme işlemlerinde bütün kolilerin üzerine içinde ne olduğu ve hangi odaya ait olduğunu mutlaka yamanız gerekmektedir. Taşımayı yapacak kişilerde mutlaka kolilerin üzerindeki oda isimlerine uygun yere bırakmaları gerekmektedir. Bu sayede yeni adresinizde günlerce sürecek toparlanma sürecinide minimuma indirmiş olacaksınız.

Taşınmada ihtiyacınız olacak yarımcı ekipman ve aletler : Koli, Tornavida, Maket Bıçağı, Makasa, Koli Bandı gibi yarımdı araçlar mutlaka yanınızda bulunmalıdır.

Taşınırken ev nasıl toplanır? yazımıza sizlerde tecrübelerinizle aşağıdaki yorum bölümden katkı verebilirsiniz. Nakliyat makale Yazımız içerisinde yer almasını istediğiniz önerilerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

One thought on “Taşınırken ev nasıl toplanır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir